O nás

Kdo jsme a co děláme

Agrocentrum Ducháček je pro vás, zemědělce a lesníky, již přes 30 let spolehlivým partnerem.

Nabízíme kvalitní zemědělskou a lesní techniku za dostupné ceny, poskytujeme servis, náhradní díly a odborné poradenství. Vyznáme se také v oblastech dotací. Věříme, že spolehlivé stroje, jimž nechybí komplexní servis vám usnadní práci a udělají ji snazší a příjemnější.

Jsme firma s dlouholetou tradicí a bohatými zkušenostmi v oblasti zemědělské a lesnické techniky. Naše začátky sahají až do roku 1991, kdy jsme sami potřebovali kvalitní a spolehlivé zemědělské stroje, a tak jsme se rozhodli si je přivézt z Německa. O dovezené stroje projevili zájem i zemědělci v okolí. Prodejem použitých strojů z vagónů na nádraží započalo naše podnikání.

Firmu založili v roce 1991 tři zakladatelé – Ing. Luboš Ducháček, Ing Vladimír Jiřišta a Ing. Aleš Šír. Postupem času naši zákazníci začali poptávat servis a náhradní díly k čemuž bylo zapotřebí zázemí. Proto jsme v roce 1996 zakoupili areál v Horní Sytové, kde sídlíme dodnes. Náš sortiment se rozšířil o širokou škálu služeb, od prodeje použitých strojů, přes servis a náhradní díly až po nové stroje.

V roce 2023 vstoupila firma do nové fáze. Dva ze zakladatelů odešli do důchodu. Zároveň do společnosti přišel Ing. Luboš Ducháček ml. Nově jsme rozšířili portfolio o nové značky strojů a poradenství v oblasti dotací.

Za dobu našeho podnikání jsme obsloužili stovky spokojených zákazníků a prodali tisíce strojů. Děkujeme za vaši důvěru a těšíme se, že budeme moci poskytovat nejlepší zemědělské stroje, servis a náhradní díly na trhu. S námi máte jistotu kvality a spolehlivosti.